Pasākumi 2025./2026.m.g.

Veselīgas sviestmaizes

 

Veselīgas nedēļas ietvaros, grupas “Cālēni” bērni  25. martā gatavoja veselīgas, uzturvielām bagātas sviestmaizes. No sākuma bija jāpaveic visi sagatavošanas darbi, jāapģērbj priekšauti un cepures, jānomazgā rokas, jāsaliek uz galda vajadzīgās sastāvdaļas: maize, sviests, siers, gurķi, tomāti, dilles un pētersīļi. Tad bērni sāka darboties ar pilnu nopietnību, jo uz galda bija sviesta naži, ar kuriem vajadzēja gludi noklāt sviestu uz maizes, kurš bija visam pamats. Tad bērni turpināja izpausties un pagatavot sviestmaizes, kā pašiem tīk, pievienojot visus nepieciešamos ingredientus. Bērniem ļoti garšoja un patika gatavošanas process. Daži teica, ka pagatavos sviestmaizes arī mājās, daži teica, ka jau ir gatavojuši, tāpēc zina sviestmaižu tapšanas procesu. Kopumā tā ir lieliska pieredze bērniem četru gadu vecumā  iegūt vajadzīgās prasmes viņu dzīvei.

rbt
rbt
rbt


Muzikāli teatrālais pasākums  Rēzeknes pamatskola – attīstības centra 1.-2. klašu audzēkņiem un darbiniekiem

2026.gada 26.martā mūsu iestādē notika sirsnīgs muzikāli teatrālais pasākums  Rēzeknes pamatskola – attīstības centra 1.-2. klašu audzēkņiem un darbiniekiem!

Četrgadīgie bērni no grupas “Saulīte” atklāja pasākumu ar dziesmu “Labu dienu!” un Leona noskandināja Gundegas Salnas  dzejoļi   “Modes dāma”, tad turpināja pasākumu sešgadīgie bērni no grupas “Bitīte” ar orķestri  Austrijas komponista  Johana Štrausa “Vīnes valša” fonogrammas pavadījumā. Tad Ksenija runāja Ineses Zanderes  dzejoli “Vismīļākais”. Grupas “Mārīte” piecgadīgie bērni piedāvāja noskatīties teātra izrādi pēc  Brāļu Grimmu pasakas “Trīs sivēntiņi”  motīviem. Lugas galvenā doma bija visiem saprotamā – visiem vajag māju, kur vari paslēpties no lietus, vēja, kur tevi mīl un gaida!

Skatītāji aplaudēja, šūpojas līdzi valša mūzikai, smaidīja, redzot jautrus sivēntiņus un citus varoņus.

Liels paldies trīs grupu darbiniekiem, mūzikas skolotājai, bērniem par dāvāto prieku un sirsnību citiem bērniem un viņu pedagogiem!

 

Izglītojoša nodarbība

Veselīgie mikrozaļumi

Saskaņā ar  Rēzeknes pirmsskolas izglītības iestādes “Varavīksne”  īstenojamām izglītības  programmām un sakarā ar Rēzeknes PII “Varavīksne”  dalību ESF+ projektā 4.2.2.1.“STEM un pilsoniskās līdzdalības norises plašākai izglītības pieredzei un karjeras izvēlei”, ar mērķi – mācību procesā dažādot mācīšanās pieredzi, efektīvāk sasaistīt mācību teoriju ar praksi, veicināt izpratni par STEM jomu saistību ar darba tirgus prasībām, radīt interesi par šo jomu apguvi, sekmēt turpmāku mācīšanās izvēli minētajās jomās, dot iespēju pieredzēt praktisku pilsonisko līdzdalību, grupas “Bitīte” un grupas “Mārīte” bērni  25.02.2026. apmeklēja izglītojošo nodarbību “Veselīgie mikrozaļumi”,  ar mērķi ieinteresēt bērnus lietot veselīgus mikrozaļumus (redīsi, rukola, zirņu dzinumi) uzturā un veidot prasmi tos audzēt.

Norisi vadīja Agita Koļesnikova. Bērniem līdz šim bija zināms vārds mikrobi un tagad visi zinās  un lietos vārdu mikrozaļumi Gan bērni, gan arī pedagogi bija patīkami pārsteigti par nezināmu un noderīgu informāciju, piemēram, ka ir speciālie trauki ar kuru palīdzību var audzēt mikrozaļumus mājās, izmantojot tikai sēklas un ūdeni (kuru 2 reizes dienā obligāti ir jāmaina!). 

Bērni ar lielu aizrautību stādīja mikrozaļumus, pētot gan īpašu zemi dīgstiem, gan dažādas sēklas (redīsu, biešu, brokoļi, sarkanu kāpostu, ķīnas kāpostu, saulespuķu), gan ierīci mikrozaļumu smidzināšanai (kuru saņēma dāvanā!) u.c.

Pēc labi padarīta darba  bērni paši sagatavoja rupjmaizes sviestmaizes, dekorēja tās ar mikrozaļumiem  un ar lielu apetīti apēda!

Liels paldies metodiķei Ingai Krūmiņai par organizētu ļoti interesantu, jēgpilnu norisi iestādes bērniem!

 

*Pasākuma izdevumi tiks segti no projekta “STEM un pilsoniskās līdzdalības norises plašākai izglītības pieredzei un karjeras izvēlei”  finanšu līdzekļiem. 

 

PII “Varavīksne” izglītojamo koncerts Rēzeknes pansionātā

 

15.janvārī PII “Varavīksne” bērni ar prieku viesojās Rēzeknes pansionātā, sniedzot sirsnīgu koncertu tā iemītniekiem. Ar dziesmām, dzejoļiem un deju bērni radīja siltu un priecīgu noskaņu, dāvājot pozitīvas emocijas un smaidu gan sev, gan klausītājiem. Izceļoja dažādās pasaules vietās un uzzināja Ziemassvētku tradīcijas kā Latvijā, tā arī Āfrikā. Šī tikšanās veicināja paaudžu savstarpējo cieņu un sniedza neaizmirstamu kopā būšanas prieku.

Pasākumā piedalījās grupas “Mārīte” bērni. To vadīja mūzikas skolotāja Diāna Viļuma un pirmsskolas izglītības skolotāja Ilze Dreiska, apskaņoja izglītības metodiķe I.Krūmiņa. Paldies Rēzeknes pansionātam, kurš nodrošināja transportu.

Novēlam Rēzeknes pansionāta iemītniekiem un darbiniekiem,  lai jaunais gads atnes daudz prieka, siltuma un mīļuma ik dienā. Lai veselība ir stipra, sirdis  priecīgas, un katrs brīdis piepildīts ar smaidu, siltām tikšanās reizēm un patīkamiem pārsteigumiem.

Skip to content