Mēs piedalāmies

2021. gada oktobrī

Martins Misāns (4 gadi) no grupas “Mārīte” piedalījās SIA “ALAAS” rīkotajā konkursā ” Pasaku varonis no izlietota iepakojuma ” . Kopā ar vecākiem izgatavoja labsirdīgo robotiņu WALLE. Robotiņš attīra planētu Zeme no atkritumiem – sapresējot tos. WALLE cīnās par katru tīru un brīvu vietu uz zemes no atkritumiem.
Idejas īstenošanai tika izmantotas skārda bundžas, dažādas metāla kārbas un plastikas materiāli.

Robota tapšanas process

 

 

 

 

 

PIE MUMS  ATBRAUCA CŪKMENS!

2021.gada 13.oktobrī mūsu bērnudārzā ciemojas CŪKMENS!!!  Jo pirmie simts bērnudārzi, kas  pieteicas programmai, saņem Slepeno maisu ar mācību materiāliem starp viņiem ir arī mūsu iestādes grupas “Bitīte” un “Mārīte”, kuras šodien saņēma “slepeno maisu”.
“Cūkmena detektīvi” ir AS “Latvijas valsts meži” ekoprogramma pirmsskolām: 5 līdz 7 gadus jauniem bērniem. Tās mērķis ir rosināt bērnos atbildību pret vidi, vairojot izpratni par vērtīgo un lieko dabā. Bērni kopā ar pedagogu programmas ietvaros soli pa solim atklāj dažādus meža noslēpumus un kļūst par īstiem Cūkmena detektīviem!
Lai kļūtu par Cūkmena detektīviem, bērnudārza grupiņai kopā ar pedagogu viena mācību gada laikā ir jāveic noteikti detektīvu soļi jeb uzdevumi par 4 tēmām: 1) Meža netīrie noslēpumi; 2) Cūkmenam pa pēdām; 3) Mežs rotaļlietu kastē; 4) Audzēsim skābekli!
OTRAIS MĀCĪBU GADS. Lai iegūtu īstu detektīvu rūdījumu un īpašo Meža kroni, nākamajā mācību gadā bērniem jāturpina izzināt mežu, dodoties 3 mācību pārgājienos dabā: 1) Rudens piedzīvojumā mežā; 2) Ziemas piedzīvojumā mežā; 3) Pavasara piedzīvojumā mežā.
Visi uzdevumi ir aprakstīti “Cūkmena detektīvi” metodiskajā materiālā un elektroniski vietnē www.cukmens.lv sadaļā “Cūkmena detektīvi”, kur atrodami arī papildus foto un video mācību materiāli.
30 bērnudārzi, kas programmu būs īstenojuši visaktīvāk un sūtījuši ziņas uz cukmens@cukmens.lv publicēšanai www.cukmens.lv mājas lapā, nopelnīs Cūkmena stundu bērnudārzā, kuras noslēgumā bērni no paša Cūkmena saņems diplomus par mācību gada laikā paveikto!
Ja mācību gada beigās nodarbības nenotiks klātienē, grupas, kuras būs veikušas atklājumus par visām 4 tēmām vai piedalījušās 3 piedzīvojumos dabā, iegūs iespēju piedalīties Cūkmena attālinātajā nodarbībā.

Esam aktīvie un CŪKMENS  atbrauks ciemos vēl !!!

 

 

Konkurss “Zoozīļuks 2021”

Kad ozolu tuvumā sāk intensīvi tērgāt sīļi, tad ir skaidrs, ka zīļu vākšanas laiks ir klāt. Ne tikai Rīgas Zooloģiskajā dārzā sāk rosīties “Zoozīļuks 2021”, bet arī mūsu izglītības iestādes bērni kopā ar vecākiem izteica vēlēšanos piedalīties konkursā “Zoozīļuks 2021”, kurš notika  no šī gada 23. septembra līdz 4. oktobrim. Tika salasīts 58 kg. ozolzīļu un tās nogādātas Rīgas Zooloģiskajā dārzā.

Bērni ne tikai vāca zīles, bet arī uzzināja, ka Zooloģiskajā dārzā ar zīlēm mielosies pekari, brieži, kamieļi un dažādi grauzēji. Vislabākās ozolzīles tiks diedzētas, lai svaigos ozolu dzinumus un lapas izbarotu kukaiņiem – Tropu mājas zarkukaiņiem, lapu kukaiņiem, siseņiem, sienāžiem. Jaunie dzinumi noderēs arī lapgriežskudrām, kuras savā maltītē patērē sēnes, izaudzētas uz ozola lapiņu gabaliņiem. Kopumā Zoodārza dzīvniekiem nepieciešamas apmēram 5 tonnas zīļu, tās ir vitamīnu un minerālvielu piedeva barībai, nevis vienīgais uzturs dzīvniekam rudens periodā.

Liels paldies bērniem un vecākiem par aktīvu piedalīšanos! Liels paldies Amīnas mammai – Zanei Buharinai par ozolzīļu nogādāšanu Rīgas Zooloģiskajā dārzā.

Tagad tik jāgaida vai tiksim pie balvas – bezmaksas zoodārza apmeklējums un ekskursija gida pavadībā pa zooloģisko dārzu. Lai mums veicas!

 

 

 

Sadarbībā ar  Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru noslēdzies konkurss “Šodien laukos” – bērnudārzniekiem!

Konkursā “Šodien laukos” piedalījās bērni no 3 grupām: “Mārīte”, “Saulīte” un “Bitīte”.

Liels paldies skolotājam Dzintrai un Alīnai par aktivitāti, radošumu un drosmi piedalīties konkursā vasaras periodā!

Paldies arī vecākiem par atbalstu un sadarbību!

Latvijas Biškopības biedrības vizuālās mākslas konkursā “Bite, daba un es” piedalījās grupas “Bitīte”, grupas “Mārīte” un grupas “Saulīte” izglītojamie.

 

 

 

Iestāde ieguva 16.vietu. Konkursā piedalījās 295 iestādes.  Savāktai 217 kg.

 

Zīmējumu konkurss “Apsveikums Latvijas sportistiem Tokijas Olimpiskajās spēlēs!”, kurš  tiek rīkots pasākumu cikla „Olimpiskā diena 2021” un „Olimpiskais mēnesis 2021” ietvaros

Noslēdzies zīmējumu konkurss pirmsskolas izglītības iestādēm 

“Apsveikums Latvijas sportistiem

Tokijas Olimpiskajās spēlēs!”

 

 “Olimpiskā diena 2021” un “Olimpiskais mēnesis 2021” tiek rīkoti godinot Starptautiskās Olimpiskās komitejas un Latvijas Olimpiskās komitejas dibināšanas dienu.

Pasākumus organizē Latvijas Olimpiskā komiteja sadarbībā ar Rēzeknes pilsētas domes Sporta pārvaldi, Rēzeknes bērnu – jaunatnes sporta skolu un Rēzeknes pilsētas Izglītības pārvaldi.  Devīze – “Mēs esam #sportiņā!”

 

Zīmējumu konkursa uzvarētājus no visiem Latvijas mērogā iesniegtajiem darbiem noteiks LOK žūrija līdz 2021.gada 4.jūnijam.

Rēzekne PII  (1. – 3. vietu ieguvējus) iesniedz LOK. 1.-3.vietu ieguvēji  tiks apbalvoti ar medaļām,

Konkursu uzvarētāji saņems balvas no LOK un pasākuma partneriem, personīgi ar uzvarētājiem (bērnu vecākiem)  sazinoties.

No mūsu iestādes

II vietu ieguva Darens Naumkovs

Apsveicam!!!

Visi BJSS iesniegto darbu autori tiks apbalvoti ar Olimpiskās dienas sertifikātiem un piemiņas balvām.

Apsveicam arī

Polinu Aļošinu,

Žaklīnu un Karolīnu Lavre,

Evelīnu Paegle,

Vasilisu Fedkinu,

Katrīnu Petrovu,

Katrīnu Vasiļjanovu!

 

Paldies bērniem, vecākiem un skolotājam!

 

 

 

 

 • 2020.gada aprīlī mūsu iestādes grupas “Mārīte” audzēkne Viktorija Timofejeva  piedalījās radošo darbu konkursā ” Esi varūņs – palīc sātā” .
 • 29.01.2020. Valodas svētki – konkurss pirmsskolas vecuma bērniem “Skani, mana valodiņa” Rēzeknes pilsētas PII “Auseklītis”. Piedalījās grupas “Mārīte” bērni:

Jānis Emīls Pleikšnis (goda raksts par labāko sniegumu 6-gadīgo bērnu grupā) un Patrīcija Raklinska (apbalvojums par dalību).

 

 

 • Kampaņa “Tīrai Latvijai” apvieno bērnus un jauniešus no visas Latvijas, palīdzot viņiem piedalīties tīras vides veidošanā un vērtīgu resursu taupīšanā. Turklāt konkursa laikā bērni mācās izprast izlietoto bateriju kaitīgo ietekmi uz vidi, iepazīst bateriju pārstrādes gaitu un savām acīm ierauga, cik daudz šo videi kaitīgo atkritumu katrs no mums ik gadu rada.  Visas kampaņas “Tīrai Latvijai” laikā savāktās izlietotās baterijas tiks nogādātas pārstrādes rūpnīcā, izkausētas un pārstrādātas jaunās vērtīgās izejvielās.

  Mūsu iestāde arī iesaistījās kampaņā “Tīrai Latvijai”!  Esam visi aktīvi un piedalīsimies tīras vides veidošanā!

   

Grupā “Bitīte” izglītojamie patstāvīgi krāsoja fonu savam turpmākajam darbam. Vingrinājāmies krāsot ar guaša krāsām vienā virzienā. Nākošajā dienā katrs atnesa vismaz dažus konfekšu papīriņus, plastikāta maisiņus un visu to, kas var piesārņot mūsu apkārtni. Bērni izvēlējās ko vēlas aplicēt. Tas varēja būt mākonis, koks un mūsu planēta Zeme. Šajā uzdevumā vingrinājām plēšanas un līmēšanas prasmes. Darba turpinājumā katrs uztaisīja savā radošajā darbā plastmasas lietu, saskaitot cik priekšmetu pielīmēja. Radošo darbu izveidē piedalījās 14 bērni.

Grupā “Mārīte” bērni vingrinājās attēlot koka siluetu. Darbs bija ļoti interesants un radošs. Izglītojamie ar līmlenti līmēja kokam stumbru, zarus. Kad tas bija izdarīts vingrinājāmies ar guaša krāsām krāsot fonu vienā virzienā. Bērni vingrinājās plēst papīru nelielos gabaliņos un pielīmēt tos. Darba turpinājumā katrs uztaisīja savā radošajā darbā plastmasas lietu, saskaitot cik priekšmetu pielīmēja. Radošo darbu izveidē piedalījās 12 bērni.

 • Mēs piedalāmies SIA ,,ALAAS’’ (sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālo administrāciju) organizētajā konkursā PII ,, Konteinerītis baterijām – pa rokai!’’. Konkursa mērķis ir veicināt izpratni par baterijām – vienu no bīstamajiem atkritumiem, to ietekmi dabā, bateriju savākšanu un otrreizējo izmantošanu un izpratni par iepakojumu un tā otrreizēju izmantošanu, pārveidojot to noderīgā lietā.
  Bērniem svarīgi iemācīt, ka baterijas ir videi kaitīgi atkritumi, tās nedrīkst mest kopā ar sadzīves atkritumiem. Izmetot vienu pirkstiņ bateriju mežā vai savā dārzā, pēc kāda laika metāla korpuss sarūsē, izplūst ķīmiskās vielas un viena šāda niecīga baterija izraisa augsnes piesārņojumu viena kvadrātmetra platībā, pie tam piesārņojums saglabājas gandrīz 100 gadi. Baterijas ir jāvāc atsevišķi no visiem atkritumiem, tad jānodod pārstrādei. Tāpēc konkursa dalībnieku uzdevums – izveidot savu konteinerīti izlietotajām baterijām, par pamata materiālu izmantojot dažādu izlietotu iepakojumu un tā detaļas (kartona, metāla vai plastmasas) .Konkursam iesniegtie darbi tiks izvērtēti un atdoti atpakaļ, lai tiktu praktiski pielietoti bateriju vākšanai.
  Konkursa norises laiks 2019. gada 16. septembris – 22. oktobris. Piedalās 3 bērni:
N.p.k.
Vārds, uzvārds
vecums
Darba apraksts
skolotāja
 1.
 Poļina Aļošina
 2,5g.
Kaste ar baltām margrietām

2.vieta

 Olga Firsova
 2.
 Madara Tutina
 3,5g.
Kaste ar asterēm

2.vieta

 Vita Čistjakova
 
3.
 Viktorija Timofejeva
 6g.
 Plastmasas konteineris

(izskatās kā baterija)

2.vieta

 Sintija Fedkina

 

 

 • Zīmējumu konkursā “Latvijas Olimpiskās komandas talismans! ” piedalījās grupas “Mārīte” un grupas “Bitīte”  7 izglītojamie: Jorens Boriss, Vasilisa Lazareva, Jānis Emīls Pleikšnis, Viktorija Tomofejeva, Daniels Timšins, Eva Stikāne un Alise Kjuna. Visi dalībnieki ir apbalvoti ar diplomiem un zīmuļiem. Alise Kjuna ir zīmējumu konkursa uzvarētājs.