Dodamies ekskursijās

Gribam zināt, gribam zināt,

Ko tie policisti dar’.

Rūpējas par mums tie braši,

Noziegumus atklāj aši,

Visiem steidzas palīgā,

Ja kaut kas nav kārtībā!

15.09.22. gr „Mārīte ” bērniem bija iespēja doties mācību ekskursijā uz Valsts policijas Latgales reģionālās pārvaldes, Rēzeknes iecirkni. Bērni ar interesi klausījās par policista darba pienākumiem, kā arī uzzināja kādā gadījumā ir nepieciešamas izsaukt policijas darbiniekus un citu noderīgu informāciju.  Ne vien apskatīja policista darba aprīkojumu, bet arī paši pamēģināja, cik smaga ir bruņu veste, cik gaiši deg lukturītis. Bērni pabija pat īslaicīgā aizturēšanas vietā, bet  īpaši esot paticis iekāpt un tuvāk aplūkot policijas automašīnas. Varēja paklausīties  skaņas signālus un  rupora skaļumu.

Vairāki grupas audzēkņi atklāja, ka nākotnē grib kļūt par policistiem. Bet lai kļūtu par policistu ir jābūt ļoti labai fiziskajai sagatavotībai, izveicīgam un ātram. Ir jābūt ļoti zinošam, pieklājīgam, atsaucīgam, taisnīgam un drosmīgam.

Liels paldies vecākiem un  Valsts policijas Latgales reģionālās pārvaldes, Rēzeknes iecirkņa darbiniekiem par sadarbību. Īpaši Loretas Degles  tētim – Mārim par organizēto interesanto ekskursiju.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests 17.maijā svin savu dzimšanas dienu, kā arī Latvijas Ugunsdzēsībai  157.gadskārtu, kad savās mājās – 92 ugunsdzēsības depo, organizē Atvērto durvju dienu.

17.05.2022.  Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Rēzeknes daļā ciemojās arī mūsu iestādes grupas “Bitīte” un grupas “Mārīte” bērni.

Bija aktualizēti drošības jautājumi, apskatīta VUGD tehnika un ugunsdzēsēju glābēju ikdiena.

12.05.22. – Mācību brauciens uz Dricānu pag. kultŗas namu SIA Cukurella. Meistarklase “Cukurellas brīnumi”

           Ceļot tas brīnišķīgi, jo īpaši, ja ir iespēja kaut ko jaunu apgūt un iemācīties. Konditore Velga bērniem novadīja radošo meistarklasi, iemācīja pagatavot našķus popkūciņas ar savām mazajām rociņām. Pašu pagatavotie našķi ir garšīgāki par pirktajiem veikalos.

Priedes vien, egles vien
Mana ceļa maliņā;
Viena pati bērzu birze
Zeltītām lapiņām.

Izglītojoša ekskursija uz Ančupānu mežu

Šī gada 23. un 24. septembrī grupu „Mārīte” un “Bitīte” audzēkņi devās mācību ekskursijās uz Ančupānu mežu.

Ekskursijas laikā guva priekšstatu, ka mežs ir māja dažādiem augiem, kukaiņiem un dzīvniekiem, par dabas nozīmi. Audzēkņi, ejot pa meža taku, pildīja izglītojošus uzdevumus, klausījās meža skaņas un putnu dziesmas, atpazina un nosauca kokus, koku augļus, mežā augošus augus un sēnes, vēroja apkārtējās dabas skaistumu.

Bērni arī kļuva par Cūkmena detektīviem. Vēroja vai mežs ir piesārņots vai tīrs, vai ir atkritumu konteineri utt.. Novērošanas laikā, audzēkņi secināja, ka cilvēki draudzīgi un saudzīgi izturas pret apkārtējo vidi. Ekskursijas laikā tika spēlētas kustību rotaļas.

Nobeigumā notika patriotiskās audzināšanas nodarbība pie  Otrā pasaules kara upuru piemiņas memoriālā (Centrālā memoriāla pieminekļa – “Māte ābele” – autore ir tēlniece Rasa Kalniņa-Grīnberga, laukuma galā izveidota “ciešanu ieleja” ar bruģētu ceļu līdz masu apbedījuma vietai. Abas zonas ir atdalītas ar septiņu metru augstu betona sienu ar ārsta un rakstnieka Miervalda Birzes (1921–2000) vārdiem: “Viņi mira, lai dzīvotu tu.”).

Paldies bērnudārza administrācijai un mūsu Rēzeknes valstspilsētas domei par komfortablu autobusu,  vecākiem par atbalstu!

Eiropas jūdze ir jauna iniciatīva, kas notika 1-4. jūnijā vairākās Eiropas un pasaules valstīs. Latvijas Tautas sporta asociācija sadarbībā ar Starptautisko Sporta un kultūras asociācija (ISCA) piedāvā katram iedzīvotājam veikt vismaz tik garu distanci (1 jūdze = 1,609 km), jo tieši šāda īsa un pieejama distance mudina cilvēkus pievērsties fiziskajām aktivitātēm. Šo distanci var veikt skrienot, staigājot, nūjojot, skrituļojot utt. – jebkurā sev tīkamā veidā.

Eiropas jūdze norisinājās  arī PII “Varavīksne” 02.06.2021. Bērni skolotāju pavadībā veica jūdzes distanci pa Rēzeknes ielām un pie Rēzeknes upes. Šādā veidā popularizējot sportisku, veselīgu un  aktīvu dzīvesveidu, it īpaši pirmsskolas vecuma bērniem, pieradinot tos pie fiziskajām aktivitātēm jau no agras bērnības. Katrs bērns saņēma diplomu par dalību.

Kāpēc tieši jūdze?

ISCA piedāvā katram iedzīvotājam veikt vismaz tik garu distanci (1 jūdze = 1,609 km), jo tieši šāda īsa un pieejama distance mudina cilvēkus pievērsties fiziskajām aktivitātēm.

5 iemesli, kāpēc nelielu distanču veikšana, staigājot, nūjojot vai skrienot, ir lielisks veids kā atkal uzsākt fiziskās aktivitātes pēc pārtraukuma:

  • nepieciešams minimāls sagatavošanas process: piem. pat strādājot no mājām vai birojā, var uztaisīt nelielus pārtraukumus, lai nedaudz izstaigātos;
  • neliela pastaiga vai skrējiens palīdzēs nostiprināt muguru;
  • tas ir atslodzes brīdis, mēģini atpūsties no viedierīču ekrāniem;
  • regulāras īsas pastaigas veicina asinsriti un palielina skābekļa daudzumu asinīs;
  • piem. nūjojot tiek nodarbināti ap 90% cilvēka ķermeņa muskuļu.

08.09.2020. un 09.09.2020.  grupas “Bitīte” un grupas “Mārīte” izglītojamajiem tika organizētas ekskursijas uz Ančupānu mežu.

 27.02.20. gr. “Mārīte” audzēkņi apmeklēja Latgales Kultūrvēstures muzeju.
Piedalījās interaktīvi izglītojošā nodarbībā  „Pašam sava ābece”.

Nodarbība “Grāmatu stunda mazajiem”” Rēzeknes bērnu bibliotēkā

11.02.2020.

Mācību ekskursija uz Latgales Kultūrvēstures muzeju

Muzejpedagoģiskā nodarbība “Kā top maize?”.

22.10.19.

Audzēkņiem no grupas „Mārīte” un “Bitīte” bija iespēja apskatīt un salīdzināt auzu, miežu, kviešu un rudzu vārpas, un noskaidrot no kādiem graudaugiem tiek cepta rudzu maize un baltmaize. Skatoties video filmu par graudu ceļu līdz maizītei, audzēkņi nostiprināja Aglonas Maizes muzejā un rotaļnodarbībās iegūtās zināšanas. Muzejā apskatījāmies kā izskatās abra, koka sprigulītis, rokas dzirnavas, lize un labības uzglabāšanas trauki. Mācību eksursijas noslēgumā degustējām dažādus maizes veidus ar priežu čiekuru sīrupu un gardu piparmētru tēju.

                Grupas „Mārīte” un “Bitīte” pirmsskolas skolotājas: Skaidrīte Jeršova un Sintija Fedkina

Izzinoša ekskursija uz Ančupānu mežu (2019.gada oktobris)

Klusiņām klausījos,
Ko solīja Meža māte:
Priedei sagšu, eglei sagšu,
Paeglei villainīti.

Oktobra sākumā grupas „Mārīte” un grupas “Bitīte” audzēkņi devās izzinošā ekskursijā uz Ančupānu mežu. Bija lieliska iespēja apvienot to ar atpūtu mežā, pavadīt aizraujošu dienu dabā. Audzēkņi, ejot pa meža taku, vēroja apkārtējās dabas skaistumu, klausījās meža skaņas un putnu dziesmas, atpazina un nosauca kokus, koku augļus, mežā augošus augus un sēnes. Veica praktiskos uzdevumus – vajadzēja sameklēt bērzu, priedi, egli, priedes čiekurus, sūnas, brūklenājus, mellenājus, celmu un papardes. Ekskursijas laikā audzēkņi guva priekšstatu par mežu. Izteica savas domas par cilvēku rīcību, meža vides saudzēšanu.

                             

Grupas „Mārīte” pirmsskolas skolotājas: Skaidrīte Jeršova, Sintija Fedkina

Grupas „Bitīte” pirmsskolas skolotāja Olga Šamšura, Sintija Fedkina

 

Ekskursija uz Aglonas maizes muzeju  (19.10.2019.)

   

Temata „Es ēdu veselīgi” ietvaros grupas „Mārīte” audzēkņi kopā ar vecākiem un skolotājām apmeklēja Aglonas maizes muzeju, lai izzinātu kā top maize. Visus laipni sagaidīja pati muzeja saimniece Vija. Aicināja uz sarunu par maizi, stāstīja daudzus ticējumus par maizi. Muzeja saimnieces Vijas mazmeita interesanti un aizraujoši stāstīja un parādīja, kā rodas maize, sākot ar graudu sēšanu, labības pļaušanu, pārstrādi līdz gatavam maizes klaipam.  Bērni uzzināja cik daudz darba un pūļu ir jāiegulda, kamēr svaigs maizes klaipiņš nonāk uz mūsu galda. No iepriekš pagatavotas mīklas katrs varēja pagatavot savu maizes klaipiņu, kuru maizes meistari izcepa. Tad saimniece aicināja visus pacienāties ar svaigu rudzu maizi un baudīt silto, veselīgo zāļu tēju.

Liels paldies visiem vecākiem par atbalstu un lieliski kopā pavadīto laiku.

                Grupas „Mārīte” pirmsskolas skolotājas: Skaidrīte Jeršova, Sintija Fedkina