Eiropas jūdze!

              Eiropas jūdze!

Eiropas jūdze ir jauna iniciatīva, kuru piedāvā Latvijas Tautas sporta asociācija sadarbībā ar Starptautisko Sporta un kultūras asociāciju (ISCA), kas norisinājās no  5. jūnijā līdz 9 jūnijam vairākās Eiropas un pasaules valstīs. ISCA piedāvā katram iedzīvotājam veikt vismaz tik garu distanci (1 jūdze = 1,609 km), jo tieši šāda īsa un pieejama distance mudina cilvēkus pievērsties fiziskajām aktivitātēm. Šo distanci var veikt skrienot, staigājot, nūjojot, skrituļojot utt. – jebkurā sev tīkamā veidā. Skolas vecuma bērni, skrienot, 1 jūdzi var paveikt 15 minūtēs.

Arī  Pirmsskolas izglītības iestādes “Varavīksnes” grupas ,, Bitīte” un grupas “Mārīte” bērni visas nedēļas garumā aktīvi piedalījās dažādās sportiskajās aktivitātēs: Vingroja rīta rosmi, lēca ar lecamauklām, meklēja paslēptās mantas pastaigu laikā,  spēlēja spēli  ,, Mednieki un pīles’ , gāja pārgājienā skolotāju pavadībā, veicot jūdzes distanci pa Rēzeknes ielām un pie Rēzeknes upes.

Šādā veidā popularizējot sportisku, veselīgu un  aktīvu dzīvesveidu, it īpaši pirmsskolas vecuma bērniem, pieradinot viņus pie fiziskajām aktivitātēm jau no agras bērnības. Katrs bērns bija gandarīts par paveikto  un labi pavadīto laiku, kā arī saņēma diplomu par dalību!

 

5 iemesli, kāpēc nelielu distanču veikšana, staigājot, nūjojot vai skrienot, ir lielisks veids kā atkal uzsākt fiziskās aktivitātes pēc pārtraukuma:

  • nepieciešams minimāls sagatavošanas process: piem. pat strādājot no mājām vai birojā, var uztaisīt nelielus pārtraukumus, lai nedaudz izstaigātos;
  • neliela pastaiga vai skrējiens palīdzēs nostiprināt muguru;
  • tas ir atslodzes brīdis, mēģini atpūsties no viedierīču ekrāniem;
  • regulāras īsas pastaigas veicina asinsriti un palielina skābekļa daudzumu asinīs;
  • piem. nūjojot tiek nodarbināti ap 90% cilvēka ķermeņa muskuļu.

Skip to content