Ekskursijas uz Latgales Kultūrvēstures muzeju

Ekskursijas uz Latgales Kultūrvēstures muzeju

13.03.2024.-14.03.2024.

Brīnišķīgā pavasara dienā, 13. martā,  skolotāja Paula un viņas “cālēni” devās ekskursijā uz Latgales Kultūrvēstures muzeju, lai apmeklētu profesionālās ievirzes izglītības programmas audzēkņu darbu izstādi  „Emociju lidojums”. Aplūkoja dažādus bērnu darbus, kuri bija tapuši  arī no otrreizpārstrādājamajiem materiāliem, dabas materiāliem. Izstrādes tehnikas pārsteidza bērnus, darbi bija krāsaini, interesanti, radoši un izraisīja pozitīvās emocijas. Bērni saskatīja daudzus sev labi zināmus dzīvniekus, varoņus un priekšmetus. Ieguva daudz jaunu ideju un iedvesmu darboties! Bērniem bija liels prieks arī kopā staigāt pa pilsētas ielām, jo “Cālēniem” šī bija pirmā gājēju ekskursija! Liels paldies Annas mammai un metodiķei Ingai par palīdzību ekskursijā!

 

 

 

13. martā 5.grupas “Mārīte” bērni ar skolotāju Skaidrīti devās ekskursijā uz Latgales Kultūrvēstures muzeju, kur apskatīja profesionālās ievirzes izglītības programmas audzēkņu darbu izstādi  „Emociju lidojums”.

Jaunie mākslinieki ir meklējuši veidus, kā atklāt savas emocijas vizuālās mākslas darbos, risinājuši aktuālas tēmas, ar kurām uzrunāt plašāku sabiedrību, tāpēc šogad izstādes nosaukums ir „Emociju lidojums”.

 

14. martā arī 6.grupas “Bitīte” bērni ar skolotāju Dzintru devās ekskursijā uz Latgales Kultūrvēstures muzeju, kur apskatīja profesionālās ievirzes izglītības programmas audzēkņu darbu izstādi  „Emociju lidojums”.

Šogad mācību procesā tika akcentēta audzēkņu prasme izteikties īsi un kodolīgi, vērtēt simbolu valodu mākslā, analizēt asociāciju lomu mākslas darba uztverē.

Izstādē ir eksponēti gan kompozīcijas darbi ar figūrām noteiktā telpā, gan darbi, kuros parādīta dekoratīva, sapņaina vide.  Audzēkņi ir centušies nodot skatītājam savas emocijas, izmēģinājuši dažādus materiālus, “spēlējušies” ar gaismu un apliecinājuši savas prasmes.

 

 

Skip to content