Gaišas un priecīgas Lieldienas!

Lieldienas, kad tiek godināta Jēzus Kristus augšāmcelšanās, ir lielākie svētki kristīgajā pasaulē. Saskaņā ar ticības doktrīnu tikai augšāmcelšanās apliecina Kristu kā pasaules glābēju, kas uzvarējis grēku un nāvi, līdz ar to dodot cerības uz mūžīgo dzīvību saviem sekotājiem.

Pirms kristīgo tradīciju nostiprināšanās Lieldienas tika svinētas ar pavisam citu nozīmi – tie bija pavasara saulgrieži, kad tika godināta gaisma un auglība. Saskaņā ar tautas tradīcijām, iestājoties pavasarim, tiek svinēta Lielā diena – jau pats nosaukums atklāj, ka diena kļuvusi garāka par nakti.

Nāc nākdama liela diena
Visi bērnu tevi gaida,
Visi bērnu tevi gaida
Aiz vārtiem sasēduši.

Paveries debesīs, ieklausies vējā,

Jūti, kā mostas puķes un strauts.

Lieldienu rītā dzīvības dziesmu

mūža garumā sadzirdēt ļauts.

Saules, prieka un saticības pilnas Lieldienas!

Grupas ,,Lācēni” bērni un skolotājas

Atnāca Lieldiena dziedādama,
Zelta zīlītes bārstīdama;
Aizgāja Lieldiena raudādama,
Zelta zīlītes lasīdama.

Saulainas un priecīgas Lieldienas!

Grupas ,,Saulīte” bērni un skolotājas

Ai, zaķīti, garausīti,
Kā mēs tevi sen gaidījām!
Ar raibām oliņām.
Ar kadiķu ziediņiem.


Sena tautas tradīcija mums vēsta, ka pavasarī svin Lieldienas. Tie ir saules svētki, kad ziemas aukstums atkāpjas un dod vietu siltumam un gaismai. Lieldienas ir pavasara saulgrieži, ko svinam par godu pavasara un saules atnākšanai, kad gaisma svin uzvaru pār tumsu. Arī mēs, pirmsskolas  “Varavīksne” grupas bērni, skolotājas, skolotāju palīgi gaidījām Lieldienas.

11. aprīlī PII “Varavīksnes” bērni un kolektīvs svinēja Lieldienas! Gājām rotaļās kopā ar diviem superīgiem zaķēniem. Šķirojām olas pa krāsām, ripinājām olas, sacenšoties kuram aizripos vistālāk. Palaidnīgie zaķēni paslēpa šokolādes olas, kuras bērni cītīgi meklēja, visbeidzot par prieku zaķēniem krāsojām zīmējumus uz asfalta ar krītiņiem. 

Rotaļas un kopīga darbošanās bērnos radīja prieku. Paldies vecākiem par sagādātajām krāsainajām olām un Lieldienu zaķiem- mūzikas un sporta skolotājam par jautru pasākumu svaigā gaisā!

 Lai jums visiem laba veselība , možs gars šajā jaukajā pavasarī!

Skip to content