Izglītojoša ekskursija uz Ančupānu mežu

Priedes vien, egles vien
Mana ceļa maliņā;
Viena pati bērzu birze
Zeltītām lapiņām.

Izglītojoša ekskursija uz Ančupānu mežu

Šī gada 23. un 24. septembrī grupu „Mārīte” un “Bitīte” audzēkņi devās mācību ekskursijās uz Ančupānu mežu.

Ekskursijas laikā guva priekšstatu, ka mežs ir māja dažādiem augiem, kukaiņiem un dzīvniekiem, par dabas nozīmi. Audzēkņi, ejot pa meža taku, pildīja izglītojošus uzdevumus, klausījās meža skaņas un putnu dziesmas, atpazina un nosauca kokus, koku augļus, mežā augošus augus un sēnes, vēroja apkārtējās dabas skaistumu.

Bērni arī kļuva par Cūkmena detektīviem. Vēroja vai mežs ir piesārņots vai tīrs, vai ir atkritumu konteineri utt.. Novērošanas laikā, audzēkņi secināja, ka cilvēki draudzīgi un saudzīgi izturas pret apkārtējo vidi. Ekskursijas laikā tika spēlētas kustību rotaļas.

Nobeigumā notika patriotiskās audzināšanas nodarbība pie  Otrā pasaules kara upuru piemiņas memoriālā (Centrālā memoriāla pieminekļa – “Māte ābele” – autore ir tēlniece Rasa Kalniņa-Grīnberga, laukuma galā izveidota “ciešanu ieleja” ar bruģētu ceļu līdz masu apbedījuma vietai. Abas zonas ir atdalītas ar septiņu metru augstu betona sienu ar ārsta un rakstnieka Miervalda Birzes (1921–2000) vārdiem: “Viņi mira, lai dzīvotu tu.”).

Paldies bērnudārza administrācijai un mūsu Rēzeknes valstspilsētas domei par komfortablu autobusu,  vecākiem par atbalstu!

 

Skip to content