Konkurss “Paliec mājās!”

Valsts policijas Latgales reģiona pārvalde, lai veicināt bērnos un jauniešos izpratni par ārkārtējo situāciju Latvijā un  mudināt ievērot ar to saistītus drošības pasākumus izsludina

konkursu “Paliec mājās!”.

Konkursa “Paliec mājās!” nolikums

 

1.Konkursa rīkotājs

Valsts policijas Latgales reģiona pārvalde.

 

2.Konkursa mērķis

2.1.Veicināt bērnos un jauniešos izpratni par ārkārtējo situāciju Latvijā, mudināt ievērot ar to saistītus drošības pasākumus;

2.2.Aicināt bērnus un jauniešus pievērsties interesantām, izzinošām, atraktīvām aktivitātēm esot mājās, atceroties par drošību;

2.3.Sekmēt skolēnu radošās domāšanas attīstību un  praktisko iemaņu veidošanu.

 

3.Konkursa tēma

No 2020.gada 13.marta Latvijā tika pārtraukta mācību procesa norise klātienē visās izglītības iestādēs, kā arī pārtraukta visu kultūrizglītības un sporta profesionālās ievirzes un interešu izglītības programmu mācību procesu (treniņu, sacensību un mēģinājumu norisi) un bērnu nometņu darbība, atcelti visi publiskie pasākumi.

Iedzīvotāji tiek aicināti nepulcēties, bez nepieciešamības neapmeklēt sabiedriskas vietas, neizmantot sabiedrisko transportu, neapmeklēt bērnu rotaļu laukumus, sabiedriskās vietās ievērot distanci, veikt roku mazgāšanu un dezinfekciju u.tml.

Ņemot vērā minēto, daudz laika tiek pavadīts mājās.

Skolēniem mājās attālināti jāapgūst skolas programma, taču no mācībām brīvajā laikā, ņemot vērā noteiktos ierobežojumus un ieteikumus, jāizklaidē sevi. Ko darīt mājās? Kādām interesantām, izzinošām, atraktīvām vai sportiskām aktivitātēm pievērsties mājas apstākļos, kā lietderīgi, jautri, veselīgi un droši pavadīt laiku?

Konkursa dalībniekiem ir iespēja dalīties ar sevis iecienītajām aktivitātēm, pavadot laiku mājās noteiktās ārkārtējās situācijas laikā.

 

4.Konkursa mērķauditorija

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā dzīvojošie bērni un jaunieši (vecumā līdz 18 gadiem).

 

5.Konkursa norise

5.1.Konkursa izsludināšana 2020.gada 27.martā.

5.2.Konkursa darbu pieņemšana līdz 2020.gada 14.aprīlim.

5.3.Konkursa uzvarētāju sveikšana, policijas amatpersonām sazinoties ar vecākiem (vai aizbildņiem).

 

  1. Konkursa darbu izstrādes nosacījumi un iesniegšanas kārtība

6.1.Konkursa darbā jābūt:

6.1.1. uzskatāmā veidā (piemēram, fotogrāfijās, videosižetā) parādītai aktivitātei un/vai tās rezultātam, kas veicama mājās pašizolēšanās, karantīnas laikā;

6.1.2.ja nepieciešams, iesniedz aprakstu aktivitātei;

6.1.3.jāiesniedz informācija par dalībnieku (vārds, uzvārds, vecums, vecāka (aizbildņa) vārds, uzvārds, telefona numurs).

6.2.Konkursa darbu iesniedz elektroniski līdz 2020.gada 14.aprīlim (ieskaitot) uz e-pastu prevencija@latgale.vp.gov.lv. Ja jūsu sūtītais fails pārsniedz pieļautos izmērus un neder sūtīšanai caur e–pastu, tad jūs varat izmantot portālu failiem.lv, augšupielādējot tur savu failu un atsūtot mums linku.

6.3.Konkursa darbu var izstrādāt individuāli vai iesaistot ģimeni.

6.4.Konkursa dalībnieks iesniedz konkursa rīkotajam paša veidotu darbu.

6.5.Iesniegtajam darbam jāatbilst konkursa mērķiem un tēmai, nepārkāpjot ētikas normas un drošības pamatprasības.

6.6.Dalībnieks, nosūtot konkursa darbu dalībai konkursā, piekrīt darba izmantošanai preventīvos pasākumos, publiskošanai konkursa rīkotāja socvietnēs.

 

  1. Darbu vērtēšana

6.1.Līdz 2020.gada 20.aprīlim notiek saņemto konkursa darbu vērtēšana.

6.2.Konkursa uzvarētāji tiks noteikti vairākās vecuma grupās.

 

  1. Uzvarētāju paziņošana un apbalvošana

7.1.Konkursa uzvarētāji tiks paziņoti 2020.gada 21.aprīlī Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes sociālo tīklu kontā – https://www.facebook.com/VP.LRP.OFFICIAL/.

7.2.Līdz 2020.gada 20.maijam norisināsies konkursa uzvarētāju apbalvošana, Valsts policijas pārstāvji nogādās balvas, pirms tam sazinoties ar vecākiem (aizbildņiem). Balvu saņemšanas nosacījumi var tikt mainīti ņemot vērā situāciju valstī.

7.3.Konkursa uzvarētāji tiks apbalvoti ar noderīgām piemiņas balvām no konkursa rīkotāja.

 

  1. Kontaktpersona

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas vecākā inspektore Inese Snarska, t.65403243, e- pasts: inese.snarska@latgale.vp.gov.lv.

 

 

 

 

Skip to content