Konkurss “Zoozīļuks 2021”

Konkurss “Zoozīļuks 2021”

 

Kad ozolu tuvumā sāk intensīvi tērgāt sīļi, tad ir skaidrs, ka zīļu vākšanas laiks ir klāt. Ne tikai Rīgas Zooloģiskajā dārzā sāk rosīties “Zoozīļuks 2021”, bet arī mūsu izglītības iestādes bērni kopā ar vecākiem izteica vēlēšanos piedalīties konkursā “Zoozīļuks 2021”, kurš notika  no šī gada 23. septembra līdz 4. oktobrim. Tika salasīts 58 kg. ozolzīļu un tās nogādātas Rīgas Zooloģiskajā dārzā.

Bērni ne tikai vāca zīles, bet arī uzzināja, ka Zooloģiskajā dārzā ar zīlēm mielosies pekari, brieži, kamieļi un dažādi grauzēji. Vislabākās ozolzīles tiks diedzētas, lai svaigos ozolu dzinumus un lapas izbarotu kukaiņiem – Tropu mājas zarkukaiņiem, lapu kukaiņiem, siseņiem, sienāžiem. Jaunie dzinumi noderēs arī lapgriežskudrām, kuras savā maltītē patērē sēnes, izaudzētas uz ozola lapiņu gabaliņiem. Kopumā Zoodārza dzīvniekiem nepieciešamas apmēram 5 tonnas zīļu, tās ir vitamīnu un minerālvielu piedeva barībai, nevis vienīgais uzturs dzīvniekam rudens periodā.

Liels paldies bērniem un vecākiem par aktīvu piedalīšanos! Liels paldies Amīnas mammai – Zanei Buharinai par ozolzīļu nogādāšanu Rīgas Zooloģiskajā dārzā.

Tagad tik jāgaida vai tiksim pie balvas – bezmaksas zoodārza apmeklējums un ekskursija gida pavadībā pa zooloģisko dārzu. Lai mums veicas!

 

 

 

 

 

Skip to content