Lāčplēša diena

      LĀČPLĒŠA DIENA  

 

Šo pašu svētāko
Tu neaizmirsti:
vai celies debesīs,
vai jūras dzīlēs nirsti,

vai draugu pulkā
dali savu prieku,
vai viens pats satiecies
ar pretinieku –
Tu esi Latvija!
/ Ojārs Vācietis/

 

 

Lāčplēša diena ir nacionālas nozīmes piemiņas diena par godu kritušajiem varoņiem, kuri cīnījās par Latvijas brīvību. Ik gadu tā tiek svinēta 11. novembrī.

Lāčplēša dienā tradicionāli notiek dažādi pasākumi- lāpu gājieni, svecīšu aizdedzināšana, militāra parāde.

Atzīmējot šos svētkus savā pirmsskolas iestādē ,,Varavīksne” mēs izrādījām godu tiem cilvēkiem, kuri aizstāvēja mūsu valsts brīvību!

Pasākumā piedalījās bērni. Pasākums  norisinājās   svētku noskaņas gaisotnē, zālē  kur grupas ,, Mārīte” un grupas ,, Bitītes” bērni pārvērtās par maziem ,,Lāčplēšiem”.

Sākumā bērni mūzikas pavadījumā soļoja viens aiz otra. Nostājoties vienā rindā notika  ,,sasveicināšanās”. Sporta skolotāja Diāna  kopā ar varoņiem  devās uz pārbaudījumu joslu, kur bērni demonstrēja savu stiprumu, veiklumu, komandas garu un parādīja visiem to, ka mūsu iestādē aug spēcīgi, veseli Latvijas valsts  patrioti, nākamie valsts   aizstāvji!

Pirmais pārbaudījums, bija ,,nomaskēšanās”, bērniem uz sejas bija jāuzzīmē spiedogs- Latvijas karogs, tālāk bērni sadaloties divās komandās, veidoja apli, sadevušies rokās bija uzdevums nodot viens otram Lāčplēša spēku. Dodoties uz nākamo pārbaudījumu, bērniem bija jākļūst par  ,,nemanāmiem “, norāpojot līdz mērķim un uzlādējot ,,drosmes  un izturības spēku”. Tagad bērni bija gatavi palīdzēt saviem draugiem,  kurus bija jānogādā uz ,,bāzi”. Bērni bija priecīgi un gandarīti  par paveikto,  bērnus gaidīja arī balvas!

Mēs gribam izteikt pateicību mūsu sporta skolotājai Diānai, audzēkņu vecākiem un pedagogiem par atbalstu pasākuma organizēšanā!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

Skip to content