METEŅI

                                                                   M E T E Ņ I

 

Visu gadu naudu krāju
Metenīša vakaram:
Es māsiņas vizināšu
Metenīša vakarāi.

Meteņam vīzes pinu,
Meteņam auklas viju;
Lai Lieldiena vazājās
Basajām kājiņām.

 

Meteņi ir seni latviešu pavasara gaidīšanas svētki, kad daba pamazām pamostas no ziemas miega un visapkārt jau jūtama pavasara elpa. Senie latviešu ticējumi vēsta, ka šajos svētkos lustīgi jādejo, jāiet ķekatās, no sirds jāizpriecājas , lai nākamgad izdotos paveikt visu iecerēto. Meteņos ir jāizbauda visi  ziemas prieki:  jābrauc ar ragavām, jāpikojas,  jāveļ sniega bumbas, jābrauc ciemos ar zirgu, jo tas nes auglību zemei un visai dzīvai radībai. Jācep gardas saulainas , dzeltenas pankūkas, lai visu nākamo gadu spīdētu spoža , silta saulīte.

Tāpēc arī   grupas ,, Bitītes” ,,Mārītes’’ ,, Saulītes, ,, un ,, Cālēnu”  bērni gāja ciemos pie  Metenīša , kur kopā ar  Saimnieci  visi kopā izdancoja ,, Saimnieces deju”, cepa pankūkas, brauca ar zirdziņu, brauca ar ragavām no kalna . Neatņemama svētku sastāvdaļa ir svētku mielasts, tāpēc pēc pasākuma grupā bērnus  gaidīja gardumi un launagā gardas pankūkas.

Tiek uzskatīts, ka Meteņi ir bērnu svētki un, ja bērni ir priecīgi šajā dienā, tad viss gads līdz nākamajiem Meteņiem būs izdevies.

Paldies sporta skolotājai Diānai Štokmanei , mūzikas skolotājai Diānai Brencei, grupu skolotājām un skolotāju palīgiem , kuri palīdzēja organizēt un piedalījās  Meteņdienas  pasākumā.

Padejo, saimeniece,

Metenīša vakarā.

Lai dejoja govis, vērši,

Pa vasaru tīrumā.

Jauku ciemošanos, priecāšanos, rotaļāšanos un mielošanos Meteņdienā  visiem

novēl grupas ,,Lācēni “ bērni un skolotājas!

Lai mums gaišs noskaņojums Lieldieniņas sagaidīt!

 

   

   

                           

Skip to content