Oktobra sākumā iestāde piedalījās projektā “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu organizēšana Rēzeknes pilsētā”

 

Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu organizēšana Rēzeknes pilsētā”(ESF projekta Nr. 9.2.4.2/I/16/064) (iepirkuma līg.Nr. 3.7.6.2/27)” Veselības veicināšanas nedēļas  Rēzeknes vaslstspilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs.

AKTIVITĀŠU PROGRAMMA „Dari-zini-uzzini-mini!”

 

PII

DATUMI

11.10.21 12.10.21. 13.10. 21. 14.10.21 15.10.21
 

VARAVĪKSNE”

Meistarklase

„Veselīgi gardumi”

plkst.10.00

 

Nodarbības ar psihologu

„Smaidi un esi vesels”

plkst. 10.00

 

 

Rortaļnodarbība “Kusties-zini un mini”

plkst. 11.00

 

 

 

Sporta aktivitātes

„Kustinācija”

plkst.11.00

 

 

Krāsaino smilšu

„Pirkstiņdancis”

plkst. 10.00

Dakteris

„Zobiņš”

 

Plkst. 11.00

 

 

Nodarbība ar logopēdi

„ Burbuļbrīnumi”

plkst. 11.00

 

Rotaļnodarbība

„Darbojies un uzzini”

Plkst.11.00

 

 

No 11.10. – 15.10.21. grupas “Mārīte” audzēkņi piedalījās dažādās aktivitātēs, projekta “Veselības veicināšanas nedēļas Rēzeknes pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs “Dari – zini – uzzini – mini!”,,  ietvaros .

  • 11.10.21. – Meistarklase “Veselīgi gardumi”. Audzēkņi uzzināja par veselīgu un mazāk veselīgu pārtiku. Skaidroja, kāpēc uzturā jālieto veselīgi pārtikas produkti. Pārrunāja par drošības noteikumiem darbā ar nazi un par higiēnas ievērošanu. Pagatavoja veselīgas saldās uzkodas/ kanapē. Grieza banānus sev tīkama izmēra gabaliņos.Vēra uz iesmiņiem banānu šķēles un vīnogas sev vēlamā secībā.
  • Kopīgi darbojoties ar dakteri Zobiņu, bērni uzzināja kādi pārtikas produkti bojā zobus. Bērni stāstīja kāpēc zobiņi ir jātīra, ka neiztīrītie ēdienu atlikumi bojā zobus un veidos caurumus, cik reizes dienā viņi tīra zobus. Dakteris Zobiņš rādīja bērniem kā pareizi ir jātīra zobi un ir jāievēro zobu tīrīšanas ilgums. Dakteris Zobiņš paslavēja bērnus par to, ka viņi rūpējas par saviem zobiem un  katram bērnam uzdāvināja zobu birsti un pastu.
  • 12.10.21. – nodarbība ar psihologu “Smaidi un esi vesels”. Ciemos pie bērniem bija atnākusi Kaķīte Murīte. Viņa aicināja bērnus doties ceļojumā uz emociju pasauli. Jautāja bērniem, kad viņi jūtas priecīgi un kad bēdīgi. Bērni mācījās attēlos atpazīt četras pamatemocijas – dusmas, bailes, skumjas un prieks. Bērni uzzināja kā var pārvarēt dusmas. Aktīvi piedalījās pirkstiņu rotaļās, vingrinot abas rokas gan pārmaiņus, gan vienlaikus. Kustību veikšana vienlaikus vingrina bērnu atmiņu, uzmanību un veiklību. Pēc nodarbības bērni zīmēja kā viņi jūtās.
  • Nodarbība ar logopēdi “Burbuļbrīnumi”. Tā bija viena no jautrākajām aktivitātēm, kas sniedza bērniem pozitīvas emocijas. Bērni dejoja, atbilstoši mūzikas ritmam un tempam. Atpazina un nosauca burtus, veidoja zilbes. Bērni  izmēģināja izpūst ziepju burbuļus ar dažādiem palīgrīkiem.
  • 13.10.21. – Rotaļnodarbība “Kusties – zini un mini” , nodarbība notika ārā, kuru vadīja AmongUs. Bērni ļoti aktīvi iesaistījās rotaļās par veselīgu pārtiku. Izglītojamiem tika piedāvātas atjautīgas spēles, kurās viņi aktīvi piedalījās augļu un dārzeņu šķirošanā, kā arī vitamīnu dzēriena pagatavošanā. Āra nodarbības laikā tiek pilnveidotas  individuālās un sociālās komunikāciju prasmes un iemaņas.
  • 14.10.21. – Sporta aktivitāte “Kustinācija” notika ārā, sporta laukumā. Āras aktivitātes laikā bērni pilnveidoja ne tikai komunikāciju prasmes un iemaņas, bet arī nostiprināja fizisko un garīgo veselību. Šis laiks, kas tika pavadīts ārpus telpām lika bērniem būt laimīgiem, dzīvespriecīgiem, kā arī nostiprināja savu veselību un imunitāti. Pēc iespējām visām aktivitātēm ir jānotiek ārā, jo bērnam lielāko dienas daļu ir aktīvi jākustas, lai varētu attīstīt pamatkustības – lekt, ķert, kāpt, skriet utt..
  • 15.10.21. – Krāsaino smilšu “Pirkstiņdancis”. Vēl viena aizraujoša aktivitāte bērniem . Bērniem bija dota lieliska iespēja krāsot saules stariņus ar flomāsteriem (tik, cik ir gadiņu), darboties ar krāsainajām smiltīm un ar līmi. Darbošanās ar krāsainajām smiltīm attīsta bērniem krāsu izjūtu un fantāziju, veicina radošumu, izklaidē un notur interesi, sekmē koncentrēšanos, attīsta pirkstu un rokas muskulatūru. Rezultātā izveidojās krāsaina, koša un katram pilnīgi atšķirīga smilšu glezniņa – saulīte, kura bērniem palika par piemiņu.
  • Rotaļnodarbība „Darbojies un uzzini”. Rudenī mūs priecē koki ar košajām lapu krāsām. Bērni atpazina un noteica kuram kokam pieder lapa. Pētīja koku lapas, saskatīja un nosauca nokrāsu paleti. Nodarbības turpinājumā bērni darbojās ar plastilīnu, veltnējot starp plaukstām vai pirkstiem, no vienas krāsas plastilīna veidoja desiņas un centās panākt, lai tās būtu pēc iespējas garākas. Ar izveidotajām desiņām rotāja koku lapas. Darbojoties bērni attīstīja motoriskās prasmes, veidošanas prasmes un iztēli.

Liels paldies biedrības “Eņģeļi ar mums” Valdes priekšsēdētājai Inesei Muhambergai par iespēju audzēkņiem no grupas „Mārīte” piedalīties šajā  projektā. Liels paldies pedagogiem par interesantām, jēgpilnām, aizraujošām aktivitātēm.

 

 

Skip to content