Pavasara darbi iestādes sakņu dārzā

Pavasara darbi iestādes sakņu dārzā

Grupa “Mārīte”

Acis darba izbijās,

Rokas darba nebijās.

Rokas darba nebijās,

Zinājās padarot.

                   Latviešu tautasdziesma

 

Dārza stādīšana un augu audzēšana bērnos attīsta praktiskas iemaņas sēt sēklas un veidot vēlēšanos rūpēties par augiem. Pirms darbošanās dārzā bērni iepazina dažādu dārzeņu sēklas un nepieciešamos dārzkopības darbarīkus. Noskaidrojas, kas ir jādara, lai no sēkliņas izaugtu skaists augs. Kopīgi vienojās kādu dārzeņu sēklas sēs un stādīs dārzā.

Šodien 14.05.24. grupas „Mārīte” audzēkņi čakli darbojās sakņu dārzā – rušināja augsni, veidoja renītes, rūpīgi sēja pupas, melnos rutkus un dilles, stādīja sīpolus sagatavotajā augsnē, laistīja dārzeņu dobi. Laika gaitā vēros, paši regulāri aprūpēs augus un novāks ražu.

Grupa “Bitīte”

Grupas “Bitīte” bērni, priecājoties par saulaino un silto laiku, veica dārza darbus savā mazdārziņā. Katrs gribēja iesēt sēkliņu. Tās ir tik dažādas-lielākas, mazākas, garenas, apaļas. Visiem bija interesanti, kas no tādas mazas sēkliņas izaugs? Bērni iestādīja kartupeļus, iesēja ķirbjus, burkānus, pupas, rāceni, kolrābjus, dilles, salātus un skaistumam saulespuķes.

Grupa “Saulīte”

Bērniem ļoti patīk redzēt sava darba augļus, tāpēc dārzkopība ir viena no lietām, kas var tos ieintriģēt. Temata ‘’Kā, lai izaudzē’’ beigās, bērniem tika piedavāts izvēlēties, ko vēlas izaudzēt iestādes ierīkotajā dārzā. 13. maijā, kas bija piemērots brīdis sēšanai, kopīgi to paveicām. Dārzā iesējām zirņus, salātus, iestādījām kartupeļus, sīpolus. Bērniem būs liela interese redzēt, kā no sēklām var tikt pie noplūkta zirņa, zaļuma   ar kuru varēs pamieloties grupas iemītnieki gliemeži. Šādas nodarbes  dārzā palīdz bērniem  attīstīt  rūpes, gādību, atbildības sajūtu un protams, rosina interesi būt tuvāk dabai.

Grupa “Cālēni”

 

 

Skip to content