Rudens svētki

Rudentiņam rudenī,

Mazliet blēņas prātā-

Kokiem lapas norautās,

Tās pa gaisu mētā.

Dzenā lietus mākoņus,

Līdz tie sadusmojas,

Lielos pulkos savācas,

Peļķēs spoguļojas.

Rudentiņam rudenī,

Mazliet blēņas prāta,

Tu tam vari palīdzēt,

Labos darbus mācīt!

D. Taurīte

Mācību gada sākums ir laiks, kurā izvirzīt jaunus mērķus un izaicinājumus. Arī bērniem pirmie rudens mēneši ir atnesuši jaunas prasmes un iemaņas, kuras protam jau likt lietā, šoreiz –  rīkojot svētkus.

Oktobra visa otrā nedēļa, PII “Varavīksne” pagāja prieka un svētku noskaņās. Rudens svētkos bērni priecājās par rudens krāsu košumu, izdziedot to dziesmās, izdejojot dejas un muzicējot ar instrumentiem kopā ar Rudens Rūķi. Dziedot, dejojot, spēlējot, tika noskaidrots, kādu ražu vāc rudenī, kāds labumus no rudens ražas gūstam un iepazīts nezināmais mežā.

Nedēļas sākumā grupas “Lācēni” un “Pasaka” bērni kopā ar draugiem – KAĶI, ZAĶI un LĀCI, devās kopīgās rotaļās ar rudens lapām un nebēdnīgo lietutiņu.

Turpinot nedēļu grupas “Saulīte” un “Cālēni” bērni devās uz mežu, kur satika meža iemītniekus – EZI, VĀVERI, LĀCI un ZAĶI. Meža draugi bērniem atnesa dažādus pārsteigumus un dāvanas – grabulīšus, rudens lapas, dārzeņus un augļus. Devās kopīgās rotaļās u iepriecināja viens otru. Rudens rūķis bērnus iepriecināja ar dārzā izaugušo “burvju” burkānu, kurā paslēpušies bija āboli.

Nedēļu noslēdzot, arī grupas “Mārīte” un “Bitīte” devās ciemos pie Meža drauga Zaķa – Īsļipa uz dzimšanas dienas svinībām. Par svarīgo notikumu bērniem ziņu atnesa Vārna. Pa ceļam uz mežu bērni vēroja apkārtni, nonāca dažādos mežu veidos – skuju, lapu un birztalā, palīdzēja Rūķim sakārtot mežu, šķirojot koku lapas. Arī Vāvere bija ieradusies apsveikt Zaķi Īsļipi svētkos, visi kopā devās kopīgās rotaļās un dejās. Zaķis Īsļipis bija parūpējies arī par svētku cienastu, bērniem to pasniedzot kā rotaļu “kas tas ir?, atmini pēc garšas!”

Bērni bija lielā sajūsmā, jo varēja izdancoties un izdziedāties, viņiem ļoti patika līdzdarboties kopā ar Rudens rūķi un parādīt savas jaunapgūtās prasmes jaunajiem draugiem. 

Liels paldies

par jaukajiem RUDENS svētkiem

sporta un mūzikas skolotājām Diānām!

Skip to content